Poznaj historię przydomowych oczyszczalni ścieków
Budowa domu to bardzo złożony projekt, który trzeba gruntownie przemyśleć. W jego skład wchodzi bowiem wiele różnych systemów i instalacji, które muszą być wobec siebie komplementarne. Jedną z kwestii, którą koniecznie trzeba rozwiązać, jest sposób odprowadzania nieczystości. Z biegiem lat technologia uległa zmianie, ponieważ pojawiły się nowe potrzeby. Celem dzisiejszych metod oczyszczania ścieków jest przede wszystkim efektywność i zminimalizowanie negatywnego wpływu tego procesu na środowisko naturalne. A jak wyglądało to jeszcze niedawno?
Dlaczego odchodzi się od zakładania szamb?
Jeszcze kilka lat temu najpopularniejszym sposobem gromadzenia ścieków z gospodarstw, które nie były podłączone do miejskiej sieci kanalizacyjnej, było szambo. Dzisiaj również zdarza się, że ze względu na specyficzne warunki panujące na działce szambo jest jedyną możliwą opcją. W tym przypadku ścieki trafiają do zbiornika, z którego następnie są transportowane do przemysłowej oczyszczalni pojazdem asenizacyjnym. Konieczność częstego opróżniania zbiornika generuje jednak koszty, co stanowi spory minus tego rozwiązania. Z szamba mogą ponadto ulatniać się gazy, które znacznie obniżają komfort jego obsługi.
Dlaczego warto postawić na oczyszczalnię?
Nieczystości, które trafiają do przydomowej oczyszczalni zostają w naturalny sposób przefiltrowane i rozłożone, nie zagrażają więc środowisku. Zbiorniki nie wymagają częstego opróżniania, choć warto regularnie je konserwować. Jeśli chcesz sprawnie wyczyścić przydomową oczyszczalnię ścieków w Łodzi, zapraszamy do skorzystania z naszych usług. Eksploatacja oczyszczalni nie generuje takich kosztów jak użytkowanie szamba, system jest także niemal bezobsługowy, dlatego coraz więcej osób decyduje się na jego założenie na własnej posesji.